Arhiveerimine

Allikas: ELIIS
Redaktsioon seisuga 8. oktoober 2015, kell 17:19 kasutajalt Hannes (arutelu | kaastöö)

(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

1. „Arhiveeri rühm“ nupp - on selle jaoks kui rühm on lasteaia lõpetanud ning lapsed lähevad kooli.
2. „Arhiveeri rühm ja loo uus“ nupp - on selle jaoks kui soovite rühma päeviku, plaanid ja eesmärgid liigutada arhiivi ning samade lastega uue õppeaasta rühmapäeviku luua.


Kas peaks rühmad arhiveerima ja millal?
Kui Te just alustasite ELIISi kasutamist suvel või kevadel, siis otsest vajadust selleks ei ole. Saate seda teha järgmisel aastal. Kui aga olete ELIISi kasutanud kauem, siis soovitame toimetada järgmiselt:

1. Kasutada „Arhiveeri rühm“ nuppu nende rühmade puhul, kes on lasteaia lõpetanud ning lisage uus rühm ja lapsed käsitsi või võite seda teha EHISe CSV abil. Sel puhul pole vaja ise rühmasid luua, need luuakse EHIS andmete importimisel automaatselt.
2. Kasutada „Arhiveeri rühm ja loo uus“ nuppu nende rühmade puhul, mis jäävad veel lasteaeda.
3. Millal arhiveerida jääb, Teie otsustada, meie soovitame kasutada 1a intervalli.


Mida meeles pidada kui arhiveerite?
Esimese asjana kindlasti seda, et päevikud, plaanid ja õppeaasta eesmärgid oleks korrektselt täidetud, sest peale arhiveerimist neid enam muuta ei saa. Arhiveerimisel arhiveeritakse kõik rühmaga seonduv ehk kui Te arhiveerite rühma, siis kõik plaanid ja selle konkreetse rühma õppeaasta eesmärgid lähevad arhiivi. Isegi plaanid, mis on ette tehtud! Kui hetkel õpetajatel on plaanid septembris tehtud ja Te arhiveerite ning loote uue rühma, siis plaane uuel rühmal ei ole. Küll aga saab neid plaane vaadata arhiivist. Rühma jaoks on uus tühi kinnitamata päevik, tühjad plaanid ja tühjad õppeaasta eesmärgid.

Arhiiv.png