KKK

Allikas: ELIIS
Redaktsioon seisuga 8. oktoober 2015, kell 17:12 kasutajalt Hannes (arutelu | kaastöö)

(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Mis vahe on sõnumite ja teadetel?

Teated on mõeldud terve rühma või lasteaia teavitamiseks. Teadet saab kirjutada ainult kas tervele rühmale või tervele lasteaiale. Nagu teadete tahvel.

Sõnumid on personaalsed. Saada saata ühele või mitmele inimesele. Kui on soov anda teada näiteks jõulupoest siis kindlasti tehakse seda läbi teadete. Kui on vaja kellegile meelde tuletadam, et on maksmata mingisugune raha, siis seda kindlasti personaalselt ehk sõnumina.

Meile ei sobi Teie poolt pakutud nädalaplaani põhi, st. tahame seda muuta või üldse kasutada enda oma?

Nagu me oma esitlustel ka mainisime siis tulevikus saavad lasteaiad ise hakata kohandama oma plaane. Praegusel hetkel teeme meie seda Teie eest. Selleks, et plaan vastakas Teie lasteiale - palume saata sellekohane info abi@eliis.ee ja teeme vastavad muudatused.


Kuidas saab lisada juhtkonda kasutajaid juurde?

Juhtkonna liikmete lisamiseks palume asutuse direktoril saata nimi ja isikukood abi@eliis.ee


Meie Lasteaias ei ole nädaplaan lastevanematele nähtav, kuid peaks!

Järgmises uuenduses on see sees, et nädalaplaan ei ole nähtav kõikides lasteaeades, vaid iga lasteaia juhataja hakkab saama seda määrata ise.

Kuidas saavad süsteemi lapsevanemad?

ID-Kaardiga on võimalik logida ELIISIi, mille järel kuvatakse kasutajale teade, et " Te ei ole seotud ühegi lapse ega lasteasutusega". Et näha lapse infot tuleb täita vastav taotlus - rõhk on isikukoodil ja nimel. Pärast taotluse esitamist, peab selle kinnitama rühmaõpetaja ja pärast seda toimingut on lapsevanemal juurdepääs just oma lapse infole.

Kuna paljud lasteaiad kasutavad hetkel ELIISi ka prooviperioodina siis, soovitame prooviperioodiks, mitte anda lastevanematele juurdepääsu kuni nad alles katsetavad seda.

Kui on tõesti vaja lisada ka lapsevanemaid siis neid saab lisada lapse profiilis - "Lisa lapsevanem".


Meie lasteaias puuduvad ID-kaardi lugejad ja paroolid?Kuidas saame süsteemi sisse logida?

Kui juhtkond lisab õpetajad EHISEST ELIISi siis on kõigil õpetajatel juba kasutaja olemas - vastavalt tema isikukoodile ja sellel hetkel saab sisse logida ainult id-kaardiga. '''Kui on aga soov saada parool, siis palun saada nimi ja isikukood abi@eliis.ee'''


Kuidas määrata ise endale kasutajanimi ja parool pärast edukast esimest sisselogimist ID-kaardiga?

Selleks tulev valida vasakult menüüst nupuke "Minu seaded". Teile avaneb Teie isiklik kasutaja profiil. Paremal nurgas on nupp muuda, millele vajutades aktiveeruvad lahtrid. Te saate valida endale kasutajanime ja parooli.


Mille poolest on ELIIS parem, kui teised turul olevad samateenust pakkuvad ettevõtted?

ELIISi näol on tegemist millegiga, mille kohta võiks öelda lasteaialt lasteaeadele. ELIIS on abivahend lasteaeda, nii õpetajale kui juhtkonnale. Samuti omavalitsusele ja lapsevanemale. Oleme jätnud näiteks vabad käed lasteaiale selles osas, kas lapsevanemale antakse juurde pääs keskkonda või mitte. ELIISI arenduse juures olid pidevalt inimesed, kes ise on igapäevaselt seotud lasteaia tööga. Võtsime arvesse lasteaeade töö iseärasusi, eestis e-teenust kasutavat rahvahulka ja programmi loomisel arvestamise, ka selle keskmise kasutajavanusega ning kokkuvõtteks lõime väga lihtsa ja mugava lahenduse. ELIIS on paindlik - oleme arvestanud lasteaeade soove ja teeme seda ka edaspidi. Meie meeskonna üheks liikmeks on juba varem lasteaeade koostööd teinud ANC Konsult, kes siis pakub lasteaeadele toitlustusprogrammi ja on seda teinud juba viimased 7 aastat ja oma väga head kogemust ja kliendibaasi selles vallas. Samuti ei tahtnud me luua lihtsalt e-teenust, kui vaadata meie kodulehte siis vaatab sealt meile vastu üks väga armas särasilmse tüdruk, kelle järgi sai nime ka meie infosüsteem. ELiis Tarkvaral on veel väga palju uut ja huvitavat ees, millega plaanime üllata eesti lasteaedu! ELIIS on Eesti Lastaeade Internetipõhine Infosüsteem - aitamaks lihtsustada Teie elu.

ELIISi kasutab täna 80 lasteaaeda üle Eesti.